Јоргованот секогаш цвета по зимата

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Lilac girls | Бр. на страни: 512 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Длабоко допирлива и вистински незаборавна, со сигурност ќе ги воодушеви сите љубители на романсираната историја. Инспириран од животот на вистинска хероина од Втората светска војна, овој роман ни ја открива приказната за љубовта, заслужената прошка и страшните тајни кои со децении биле скриени. Ова е приказна за три жени Керолајн Феридеј, соработничка во францускиот конзулат во Њујорк, германската докторка Херта Оберхојзер и полската тинејџерка Касја Кузмјерчик чии животи меѓусебно ќе се испреплетат кога судбината ќе замеша прсти...

Цена: 590 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Јоргованот секогаш цвета по зимата

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0764-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јоргованот секогаш цвета по зимата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in