Јулија или новата Елоиза II

Издавач: Конгресен Сервисен Центар | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 374 | Димензии: 21 цм | Корица: /

/„ Новата Елоиза “ претставува голем книжевен настан во XVIII век и зазема посебно место во историјата на францускиот роман, кој преку неа го освојува врвното место меѓу книѓевните родови и станува најподобен облик за изразување на животот во заедница и за обработката на предметите што го засегаат секого. „ Јулија или Новата Елоиза “ е историја на падот на една девојка и нејзиното морално издигање како жена и мајка. Но, пред сé  и над сé , романот е поема за љубовта, делото на страста што е посилна од сите должности.

Цена: 248 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Јулија или новата Елоиза II

Категорија:
ИСБН: 9786084694199

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јулија или новата Елоиза II”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in