Јунговата мапа на душата

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Jung's map of the soul | Бр. на страни: 256 | Димензии: 140х210 | Корица: мека

Јунговите дела го променија мојот живот и животите на многу луѓе со кои соработував во последните 40 години...
Луѓето не се однесуваат секогаш рационално и во свој најдобар интерес. „Рационалниот човек“, врз кој се засноваат толку економски теории, е само делумен опис на тоа како човекот функционира. Токму потребата да ја разбере оваа помалку рационална страна на човековата природа го навела Јунг да го помине целиот свој живот во истражување на сето она што ги обликува и мотивира човековите емоции, фантазијата и однесувањето. Тој внатрешен свет бил темен и непознат во негово време. Но Јунг бил млад, храбар и предодреден за нови откритија. И открил дека таа непозната земја е населена... Според него, целиот свет виси на конец, а тој конец е човечката душа. И затоа е неопходно сите подобро да се запознаеме со неа.
Јунговата мапа на душата може да им користи на луѓето кои бараат водич или ориентација. На оние кои се изгубени може дури и да им го спаси животот... Слично на прекрасно илустрираните антички и ренесансни мапи на светот – нацртани пред цртањето на мапите да стане наука – мапата што ја создал Јунг е навистина величествена.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Јунговата мапа на душата

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-400-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Јунговата мапа на душата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in