Junior Pictolino

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Оваа игра е специјално направена за деца од две години и содржи посебно големи делови. Преку неа се развиваат концетрацијата, перцепцијата и развојот на говорните способности. Како што се развива детето, така и играта може да се прилагоди на неговиот развој и да се игра во друг формат – од игра на препознавање, во игра за вежбање на меморија.

Автор: Wolfgang Bl?hler, Anne-Marie Cordes 
Играчи: 1-4
Времетраење: 10 мин.
Возраст: +2

Цена: 990 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Junior Pictolino

Категорија:
ИСБН: DI16

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Junior Pictolino”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in