Каде е Емили?

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Каде е Емили? | Бр. на страни: 199 | Димензии: 20 | Корица: мека

Еден јулски ден, сите членови на семејството Деборјановски се враќаат во својот дом од различни патувања во различни земји во светот. Емили се качува во авион од Москва по завршувањето на магистерските студии на престижната музичка школа во Москва. Марија и Гоце ја чекаат Емили на аеродромот во Скопје. Авионот пристигнува, но Емили не слегува од него. Емили не пристигнува во Скопје. „Каде е Емили? Што се случило со неа?“ сите се прашуваат.

Набрзо откриваат дека Емили е киднапирана и дека ѝ се губи секаква трага. Кој ја киднапирал Емили? Дали семејството има непријатели? Во потрага по Емили и по одговори на овие прашања се впушта татко ѝ Гоце со помош на рускиот инспектор Илиј, следејќи ја секоја трага низ повеќе европски земји.

Дали ќе ја пронајдат Емили и можно ли е во еден таков хаос да се случи и нешто убаво?

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Каде е Емили?

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-77-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Каде е Емили?”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in