Како ќе биде по смртта

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 151 | Димензии: 110x180 | Корица: /

Прозата на Клима, заситена со таинственост, има голем број допирни точки со гротеската, црниот хумор, психопатологијата, изобилува со шокантни теми и остри ефекти. Користи мотиви на популарна литература, а воедно бесрамно покренува вистинска и комплицирана филозофска проблематика, ја надраснува артистичката клима на преломот на вековите, антиципира значително подоцнежни појави. Неговото творештво секогаш уживало голема популарност во литературната средина на „аутсајдерите“, коишто барале нови решенија подалеку од вообичаените патишта.

Збирката раскази Како ќе биде по смртта ги содржи речиси сите негови кратки раскази, како и новелата Славна Немезис.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Како ќе биде по смртта

Категорија:
ИСБН: 978­-608­4718-­03­-1

1 оценка за Како ќе биде по смртта

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in