Како пердув на ветрот

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Som en fjäder i vinden | Бр. на страни: 302 | Димензии: 20 | Корица: мека

Понекогаш, еден ден може да обележи цел еден живот.

На 12 август 2019 година Виола добива неочекуван повик од Лили, нејзина поранешна сосетка и најдобра пријателка. Сега двете имаат по осумдесет години и Лили е на смртна постела. Животот ги разделил во младоста, но никогаш не престануваат да мислат една на друга.

Длабокоемотивниот роман на Софија Лундберј ги прикажува животите на Виола и Лили така што ги потсетува на истиот, значаен датум, од 1950-тите до денес. Кога Виола и нејзините ќерки итно заминуваат за Париз за да ја видат Лили за последен пат, прашањето што со години ја измачува Виола најпосле добива одговор.

„Како пердув на ветрот“ е приказна за бесмртното пријателство, љубовта и џезот.

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Како пердув на ветрот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-243-581-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Како пердув на ветрот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in