Какви што ти се мислите таков ти е животот

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 202
Оригинален наслов: As a Man Thinketh | Бр. на страни: 108 | Димензии: 21 | Корица: мека

Оваа инспиративна, сугестивна книга има за цел да ги поттикне луѓето да ја откријат и прифатат вистината дека „тие самите се обликуваат себе“, како резултат на мислите кои ги избираат и охрабруваат. Вистината е дека умот е ткајач, како на внатрешното руво на карактерот, така и на надворешниот плашт на околностите, и дека како што досега ткаеле во незнаење и болка, така отсега можат да почнат да ткаат во просветленост и радост. Ако човек истрае во чистотата на своите мисли, радоста ќе го следи како неговата сопствена сенка.

Цена: 300 ден 210 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Какви што ти се мислите таков ти е животот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-427-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Какви што ти се мислите таков ти е животот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in