Калуѓерот што го продаде своето ферари

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The monk who sold his ferrari | Бр. на страни: 210 | Димензии: 125 х 195 | Корица: мека

Калуѓерот што го продаде своето ферари е приказна за Џулиен Ментлу, врвен адвокат, чиј неурамнотежен начин на живот за малку ќе го доведе до фатален инфаркт во преполната судница. На физичкото пропаѓање му следи и духовна криза, која ќе го натера да размисли за својот живот и да побара одговор на најважните животни прашања. Со надеж дека ќе најде среќа и исполнување, заминува на едно необично патување. Запознавајќи една стара култура открива моќен начин како да го ослободи потенцијалот на својот ум, тело и душа и како да живее со повеќе страст, смисла и мир.Брилијантна мешавина на источната духовна мудрост и острите западни принципи за успех, оваа инспиративна приказна чекор по чекор ни го посочува патот до похрабар и поурамнотежен живот, живот исполнет со изобилство и радост.„Забавна, фасцинантна, имагинативна авантура полна со мудрост, која може да го збогати и унапреди животот на секој поединец“.Брајан Трејси
Рангирано 4.5333333333333 од 5 според 15 рејтинзите на корисниците
(15 оценки на корисници)

Цена: 299 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Калуѓерот што го продаде своето ферари

Категорија:
ИСБН: 9786084577102

15 оценки за Калуѓерот што го продаде своето ферари

 1. Rated 4 out of 5

  iVote naracki (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  ZA KNIGAVA TREBA MIR I TISINA DA SE VLEZE VO SUSTINATA

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Ana En (верификуван корисник)

 10. Rated 1 out of 5

  Трајче Витанов (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Розета Лекоска (верификуван корисник)

 12. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Navistina predobra kniga – nemam zborovi

 14. Rated 5 out of 5

  Софија Караѓорѓева (верификуван корисник)

 15. Rated 5 out of 5

  IRENA STEVANOVSKA (верификуван корисник)

  Еднa oд нaјдoбрите книги кoи сум ги прoчитaлa. Јa пoзaјмив дa јa прoчитaм, a пoтoa сфaтив декa мoрa дa јa имaм и дoмa вo секoј мoмент.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in