Калуѓерот што го продаде своето ферари

Original title: The monk who sold his ferrari | Num. of pages: 210 | Dimensions: 125 х 195 | Cover: мека

Калуѓерот кој го продаде своето ферари е приказна за Џулиен Ментлу врвен адвокат чиј неизбалансиран начин на живот ќе го доведе скоро до фатален инфаркт во преполната судница. На физичкото пропаѓање му следи духовна криза која ќе го натера да размисли за својот живот и да побара одговор на најважните животни прашања.

Со надеж дека ќе најде среќа и исполнување заминува на едно необично патување. Запознавајќи една стара култура открива моќен начин како да го ослободи потенцијалот на својот ум тело и душа и како да живее со повеќе страст смисла и мир. Брилијантна мешавина на источната духовна мудрост и острите западни принципи за успех оваа инспиративна приказна чекор по чекор ни го посочува патот до похрабар и поизбалансиран живот живот исполнет со изобилство и радост.

„Ништо помалку од сензационалност. Оваа книга ќе го благослови вашиот живот.“
Марк Виктор Хенсен, коавтор на книгата Мевлем за душата

„Забавна, фасцинантна, имагинативна авантура полна со мудрост која може да го збогати и унапреди животот на секој поединец.“
Брајан Трејси, автор на книгата Најголемиот подвиг

„Забавна книга која ќе го измени вашиот живот.“
Илејн Ст. Џејмс, автор на книгите Поедностави го својот живот и Внатрешна едноставност

„Маѓична приказна, поучна и забавна истовремено“
Паоле Коелјо, автор на Алхемичарот
Rated 4.5333333333333 out of 5 based on 15 customer ratings
(15 customer reviews)

Price: 380 ден

5 in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Калуѓерот што го продаде своето ферари

Category:
SKU: 9786084577102

Издавачки центар ТРИ

15 reviews for Калуѓерот што го продаде своето ферари

 1. Rated 4 out of 5

  iVote naracki (verified owner)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 4. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (verified owner)

 5. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (verified owner)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

  ZA KNIGAVA TREBA MIR I TISINA DA SE VLEZE VO SUSTINATA

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 9. Rated 5 out of 5

  Ana En (verified owner)

 10. Rated 1 out of 5

  Трајче Витанов (verified owner)

 11. Rated 5 out of 5

  Розета Лекоска (verified owner)

 12. Rated 3 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 13. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

  Navistina predobra kniga – nemam zborovi

 14. Rated 5 out of 5

  Софија Караѓорѓева (verified owner)

 15. Rated 5 out of 5

  IRENA STEVANOVSKA (verified owner)

  Еднa oд нaјдoбрите книги кoи сум ги прoчитaлa. Јa пoзaјмив дa јa прoчитaм, a пoтoa сфaтив декa мoрa дa јa имaм и дoмa вo секoј мoмент.

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in