Каменувана

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 348 | Димензии: 13x21 | Корица: мека

БРУТАЛНО ЗЛОСТОРСТВО
На осамено место во еден парк, во шатор е пронајдено тело на
убиена и каменувана млада девојка, закопанa до половина во
земја...
ОСАМЕН ГЛАС
Хенинг Јул е новинар што го прогонува минатото. Пред две години
во пожар го изгуби синот Јунас што на него остави длабоки
емоционални и физички лузни.
СТРАШНА ТАЈНА
Хенинг се враќа на работа и ја презема приказната за овој случај. За
разлика од полицијата, тој почнува да се сомнева дека овој случај
не е така едноставен како што изгледа...
СКАНДИНАВСКИ НЕМИР
Богатото и на прв поглед мирно Осло и скандинавскиот мир го
разбиваат скандалите, бандите, убиствата, дилерите на дрога,
емигрантите, расистите...
„Оригинален и моќен криминалистички роман“
Politikens
 
„Норвешки одговор на Стиг Ларсон“
A-Magasinet
 
„Енгер со овој роман се приклучи во првата лига на скандинавски
писатели на крими романи“
Kristeligt Dagblad
Томас Енгер е норвешки
писател на криминалистички
бестселери преведени на повеќе
од 20 јазици. Тој е роден во 1973
година. Каменувана е неговиот
прв роман во серијалот за
новинарот Хенинг Јул. Освен
со пишување, тој се бави и со
музика. Живее и работи во Осло.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Каменувана

Категорија:
ИСБН: 978‒608‒253‒055‒0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Каменувана”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in