Кардиоваскуларни решенија

Издавач: Жан Митрев | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Кардиоваскуларни решенија | Бр. на страни: 224 | Димензии: 21x30 | Корица: /

Кардиоваскуларните болести се најчеста причина за тешки животни компликации, инвалидитет и смрт за огромен број на луѓе. Поради специфичностите на болеста, разните кардиоваскуларни состојби се тешко сфатливи за многу медицински профили. За пациентите и нивните најблиски пак тоа претставува загадочна енигма и тешко можат да ја разберат суштината на проблемот, но и јасната насока во неговото можно решавање.
Преку многу слики, а со малку придружен и едноставен текст, преку јасно опишани случаи на одредени медицински состојби, во книгата јасно се дадени и можните решенија.
Токму поради овој пристап целта на авторот е да ја демистифицира комплексоста на кардиоваскуларните болести, како и сложеноста на нивното можно правилно и ефикасно решавање.  Преку начинот на кој е претставен секој медицински проблем и неговиот третман книгата претставува идеално показно средство за објаснување и на најсложените состојби на најширокиот круг на читатели.

Цена: 3000 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Кардиоваскуларни решенија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-838-41-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кардиоваскуларни решенија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in