Преглед на кошничка “Крими приказни -антологија” e додадена во Вашата кошничката

Карфанаум или As Killed

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 233 | Димензии: 195x125 | Корица: мека

Насловот Карфанаум или As Killed сугерира дека си имаме работа со добро скроен криминалистички роман во кој дејството и мотивите на главните ликови остануваат нерасветлени до последната реченица на романот. И навистина, романот на Маја Новак ги исполнува заложбите најавени во насловот. Но тоа не е сѐ, Карфанаум… е значително повеќе од возбудлив крими-роман; ова е приказна што ги поврзува сите југословенски народи во периодот на 90-ти години на XX век – приказна за југословенските градежници и нивните судбини на Блискиот Исток.

„Ако сакаш да запознаеш каква е пустината на човечкото срце, тогаш мора да дојдеш во Карфанаум“.

Цена: 250 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Карфанаум или As Killed

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-21-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Карфанаум или As Killed”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in