Преглед на кошничка “Osamdeset dana – Ljubavnica” e додадена во Вашата кошничката

Катедралата на морето

Издавач: Култура | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: La catedral del mar | Бр. на страни: 610 | Димензии: 23 | Корица: тврда

Арнау Естањол, макотрпно се пробива кон патот кон слободата и успехот. Од амал кој на грб пренесува тешки камења за изградбата на величествената катедрала Санта Марија, Арнау достигнува непредвидливи висини и станува еден од најмоќните луѓе во Барселона. Но, тоа е тежок пат на кој ќе претрпи стравотни удари на судбината, загуба и предавство на оние кои му се најмили. Кога поради забранетото пријателство со Евреи ќе се најде во канџите на злогласната шпанска инквизиција, Арнау ќе се соочи со Жоан, најдобриот пријател и посвоен брат. Што ќе победи: верската жар или братската љубов? Шпанска инквизиција во XIV век, сплетки, предавство и одмазда, но и љубов, страст и безусловно пријателство, сето ова е испреплетено во оваа неверојатна приказна за човекот кој никогаш не ги заборавил своите корени.

Цена: 490 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Катедралата на морето

Категорија:
ИСБН: 978-608-262-002-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Катедралата на морето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in