Кавга со Кафка и други есеи

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 180 | Димензии: 100mm x 200mm | Корица: /

„Мислам дека театарот ми е навистина дом, во многу автентична смисла. Каде и да ме ’фрлите‘ во светот, само покажете ми каде е театарот, штом влезам внатре, без разлика дали е тоа Токио или Њујорк, некако веднаш си е мој тој простор. Јас сум пораснат во театар и мајка ми беше актерка, татко ми беше директор на театар и режисер. И можеби е најточно ако на прашањето: ’Од каде сум?‘, кажам дека сум од театарот, пред сè.” Горан Стефановски

Цена: 180 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Кавга со Кафка и други есеи

Категорија:
ИСБН: 978-608-210-148-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кавга со Кафка и други есеи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in