Казнено процесно право

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Strafprozessrecht | Бр. на страни: 306 | Димензии: 127x188 | Корица: /

Материјалот што е даден е претставен концизно и лесно е разбирлив. Го обработува целиот тек на постапката истовремено овозможувајќи практичен вовед во оваа материја, како и надградување за оние што ја познаваат. Консумирањето на текстот е олеснето преку многубројни примери и инструкции содржани во забелешките. Цитирани се само најважните пресуди што се доволни за да се утврдат суштинските дебати од досегашната стручна литература.
Авторот, проф. Фридрих-Кристијан Шредер, поранешен редовен професор на Универзитетот во Регенсбург, се обидува да му го претстави на читателот казненото процесно право  како интересна материја. Целта е да се пренесе, односно да се освежи знаењето за казненото процесно право. За тоа да се постигне треба да се обработи основната структура на кривичната постапка. Оној што го разбира веќе утврдениот систем и главните проблеми на Законот за кривична постапка, исто така, треба да знае да развие соодветни аспекти за поединечните проблеми со кои дотогаш се нема сретнато, а кои би можеле да се земат предвид при решавањето на проблемот. Знаењата добиени од оваа книга се и повеќе од релевантни.
За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на
publishing@arslamina.com.

 

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 1100 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Казнено процесно право

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-155-0

1 оценка за Казнено процесно право

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in