Киндер квачка

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Киндер квачка | Бр. на страни: 114 | Димензии: 20 см | Корица: /

Во романот „Киндер квачка“, Киро Донев остварил извонредна симбиоза на реалистичните со чудесните и фантастичните елементи. Делото се одвива во реалистичен контекст, при што во сонот на детето Илчо дошла до израз неговата желба да се оддалечи од урбаниот амбиент, исполнет со секојдневни вербални дуели со родителите и сестричката и, со слободната игра на фантазијата, да се приближи кон природата, слободата и детската игра.

Цена: 250 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Киндер квачка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-228-224-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Киндер квачка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in