Кинески мозаик

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Кинески мозаик | Бр. на страни: 312 | Димензии: 23 | Корица: /

„Кинески мозаик“ е мала книга за голема земја, за нејзиното минато и за тоа што е денес Кина, за најголемиот вкупен придонес во светското културно наследство, за Би Шенг и Матео Ричи, за Опиумските војни и Боксерското востание, за леишу енциклопедиите и нобеловката Ту, за династиите Танг и Минг, за сликарството и поезијата, за го и цуџу, за најголемиот радиотелескоп и најголемата мрежа од брзи возови, за нешта што не сме ги учеле на училиште.

Цена: 800 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Кинески мозаик

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-643-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кинески мозаик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in