Кити и спасувањето на месечеватата светлина

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Kitty and the Moonlight Rescue | Бр. на страни: 128 | Димензии: 20 | Корица: /

Семејството на Кити е посебно – мама е суперхерој и Кити знае дека еден ден и таа ќе ги искористи своите супермоќи и исто така ќе стане херој. Тој ден доаѓа побрзо отколку што таа очекува, кога мачорот Фигаро ќе дојде до прозорецот од нејзината соба да ја замоли за помош. Но, светот ноќе е опасно место – дали Кити е доволно храбра да излезе во мракот и да се впушти во возбудлива ноќна авантура?

Цена: 290 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Кити и спасувањето на месечеватата светлина

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-644-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кити и спасувањето на месечеватата светлина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in