Кити и Златниот тигар

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Kitty and the Tiger Treasure | Бр. на страни: 128 | Димензии: 20 | Корица: /

Кити е нестрплива да го посети музејот и да ја види скапоцената статуа на Златниот тигар со свои очи. Легендата вели дека статуата може да му ги исполни желбите на оној кој ја поседува... Кити тргнува во авантура, бидејќи сака да му ја покаже статуата на Тиквичко, додека нема никој во музејот. Но, доаѓа до недоразбирање кога статуата ќе биде украдена, а Кити обвинета за криминал. Дали Кити ќе успее да го разјасни недоразбирањето, да го открие виновникот и да ја врати назад скапоцената статуа пред да изгрее сонцето?

Цена: 290 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Кити и Златниот тигар

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-645-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кити и Златниот тигар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in