Клеопатра

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Клеопатра | Бр. на страни: 176 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Прославената ќерка на Египетскиот фараон, се бори со гневот и огорченоста на потчинетиот народ и предавството на своите најблиски. Бранејќи го својот трон од непријателските сили на сите страни, таа издржа егзил, пронајде љубов и собра платеничка војска против непријателите, и тоа пред да наполни дваесет години. Таа беше Клеопатра. А ова е нејзината нераскажана приказна...
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Клеопатра

Категорија:
ИСБН: 9786082010748

1 оценка за Клеопатра

  1. Rated 5 out of 5

    sonja filiposka (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in