Клетва

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Kletva | Бр. на страни: 284 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Запамети душо, стравот е човековиот најголем непријател..

Кога Втората светска војна ќе пристигне на портите на мирното банатско село, идиличниот живот на семејството Станимировиќ од корен ќе се промени. Таткото Јован е приморан да се вклучи во борбата против окупаторот, а најстарата ќерка Душанка му дава завет дека ќе направи сè за да ја заштити мајка си и трите помлади сестри. Во тоа ќе ѝ помогне баба Радојка, надалеку позната по своите моќи и напивки.

Дали вистинскиот завет е клетва која ќе се вгнезди во нивните животи?

И покрај сите ужаси и страдања, само со љубов може да се слави животот и да се живее, секогаш и засекогаш...

Цена: 550 ден 465 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Клетва

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0931-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Клетва”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in