Клубот на убиства во четврток

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The thursday murder club | Бр. на страни: 450 | Димензии: 20 см | Корица: /

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите;
Жена полицаец со својот прв голем случај;
Брутално убиство.
Во едно мирно пензионерско гратче Елизабет, Џојс, Ибрахим и Рон се среќаваат еднаш неделно во „Сложувалка“ за да разговараат за неразјаснети злосторства. Заедно се нарекуваат „Клубот на убиства во четврток“.
Кога еден локален бизнисмен е пронајден мртов со мистериозна фотографија оставена покрај телото, „Клубот на убиства во четврток“ ќе се најде во средина на својот прв случај. Како што телата ќе почнат да се натрупуваат, може ли нашата несекојдневна, но брилијантна група да го фати убиецот пред да биде предоцна?
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Клубот на убиства во четврток

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-102-9

1 оценка за Клубот на убиства во четврток

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Супер е, дејството е малку бавно и развлечено, но приказната е интересна

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in