Клучните концепти во кинеската мисла и култура, том 3

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: 中华思想文化术语 3, Key Concepts in Chinese Thought and Culture 3 | Бр. на страни: 200 | Димензии: 200х140 | Корица: /

Двојазично издание - на македонски и на англсики јазик. „Македоника литера“ овој проект го реализира во соработка со пекиншкиот издавач ФЛТРП, еден од трите најголеми кинески издавачи. Предвидено е проектот да има девет тома. „Македоника литера“ ќе ги објави и останатите три тома набргу по објавувањето на оригиналните изданија. Петте тома, освен на англиски, се преведени уште на повеќе од десет јазици, а во Кина и во некои земји веќе станаа бестселери.

Цена: 150 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Клучните концепти во кинеската мисла и култура, том 3

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-252-096-4

Questions and Answers

You are not logged in