Книга на знаења

Издавач: Светот на Биби | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Книга на знаења | Бр. на страни: 68 | Димензии: 210x297 mm | Корица: тврда

Другарчиња, со „Книга на знаења“ ќе се забавуваме и ќе научиме многу нови работи - Местоположба на нештата околу нас: Што е горе, а што долу? Што е лево, а што денсно? Што е блиску, а што далеку? Што е под, над, во и помеѓу... - Споредба на нештата: Што е помало, а што поголемо? Што е високо, а што ниско? Што е долго, а што кратко? - Ќе дознаеме и многу работи за светот околу нас, за човечкото тело, за годишните времиња, месеците во годината, за природата, растенијата и животните... Јееј!

Цена: 590 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Светот на Биби

Report an abuse for product Книга на знаења

Категорија:
ИСБН: 978-608-66245-8-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Книга на знаења”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in