Книга за Македонија

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Книга за Македонија | Бр. на страни: 242 | Димензии: 200*140 | Корица: /

Како славниот Чех Лудвик Куба ја запознал, истражил, нацртал, насликал и ја опишал Македонија во 1925 и 1927 година? Извонредни патописни и ликовни сведоштва за Скопје, Скопска Црна Гора, Охрид, Струга, Прилеп, Битола, Преспа, Галичник, Смилево, Трескавец... Книгата „Kнига за Македонија" содржи и 20 репродукции во боја на слики создадени од Куба во Македонија, како и 20 цртежи и 18 нотни записи од македонски народни песни.

Цена: 350 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Книга за Македонија

Категории: ,
ИСБН: 12345

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Книга за Македонија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in