Книга за петте прстени

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: A Book of Five Rings | Бр. на страни: 135 | Димензии: 18 см | Корица: мека

„На Wall Street, кога Мусаши зборува, луѓето слушаат“ Time Magazine „Читајте ги поуките на Мусаши како поуки од најновите бизнис-менаџмент гуруа. Секој би можел да успее во бизнисот спроведувајќи ја проникливоста за конфликт и стратегија на Мусаши.“ INC Magazine Ова за првпат е запишано во петте книги за Земјата, Водата, Огнот, Традицијата (Ветерот) и Празнината. Ова е Патот за луѓето кои сакаат да ја научат мојата стратегија: • Не размислувајте нечесно. • Патот се достигнува преку вежбање. • Запознајте се со секоја вештина. • Научете ги патиштата на сите професии. • Разликувајте ги добивката и загубата како што се сфатени од светот. • Развијте интуитивно расудување и разбирање за сè. • Забележувајте ги работите кои се незабележливи. • Обрнувајте внимание дури и на ситниците. • Не правете ништо залудно. Извадок од КНИГАTA ЗА ПЕТТЕ ПРСТЕНИ

Цена: 349 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Книга за петте прстени

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-168-97-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Книга за петте прстени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in