Книжевни поводи

Издавач: Александар & Александар | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Книжевни поводи | Бр. на страни: 251 | Димензии: А5 | Корица: /

Во творештвото на Георги Сталев, познат македонски поет, препејувач, прозен писател за деца и возрасни, значајно место зафаќаат неговите дела од областа на литературната критика, историјата на книжевноста, есеистиката и од теоријата на литературата.
Најновото негово дело донесува огледи за делото на: Григор Прличев, Марин Држиќ, Стале Попов, Коста Рацин, Георго Абаџиев, Шекспир, Пушкин, Рајко Жинзифов, Блаќе Конески, Анте поповски, Јован Котески и уште десетици други литературно историски текстови.

Цена: 270 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Александар & Александар

Report an abuse for product Книжевни поводи

Категорија:
ИСБН: 978-9989-49-087-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Книжевни поводи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in