Коалата што не можеше да заспие

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Uyuyamayan Koala | Бр. на страни: 32 | Димензии: 235x290 mm | Корица: мека

Што прави детенцето кога не може да заспие?Се врти десно, се сврти лево, се превртува наопаку, се обидува сè ииии...., одлучува да брои овци!И така, го посетува овцата број Седум. А што прават со неа? Па, се разбира, скокаат на облак, шетаат низ целиот свет, ја среќаваат коалата што не може да заспие, пијат млеко од облак, па пијат сон за бесконечен сладолед, сон за крилест велосипед, и што уште не!Прочитајте ги авантурите на коалата што не можеше да заспие во луксузно издание со тврди корици! 

Цена: 350 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Коалата што не можеше да заспие

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-021-2

Questions and Answers

You are not logged in