Кодот на Да Винчи

Автор: Den Braun
Издавач: / | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The Da Vinci code | Бр. на страни: 495 | Димензии: 125 х 195 | Корица: мека

Мега-бестселерот на Ден Браун сега е достапен за новата генерација на читатели. Оваа адаптација е совршен начин да се подготвите за Пеколот, најновиот филм, и Потекло, најновиот роман во кој повторни главен лик е Роберт Ленгдон. Тоа ќе ги потсети читателите зошто Њујорк Тајмс повикува дека Кодот на Да Винчи е „блокбастер совршенство“.

Најголемата конспирација, во последните две илјади години, почнува да се открива.

Роберт Ленгдон, професор за верските симболи на Харвард, е во Париз за да одржи предавање. На приемот што следи, тој треба да се сретне со почитуваниот куратор од светски познатиот музеј Лувр. Но, кураторот нема да се појави, а подоцна таа вечер Ленгдон дознава, од страна на валстите, дека кураторот е пронајден мртов. Ленгдон оди во Лувр на местото на злосторството, каде што открива чудни докази кои убиецот ги оставил зад себе.

Тука почнува трка со времето, бидејќи Роберт Ленгдон станува осомничен и со помош на францускиот криптолог Софи Неве, мора да дешифрираат безброј таинствени симболи кои биле оставени специјално за нив. Ако Роберт и Софи не можат да ја решат загатката, древната вистина може да биде загубена засекогаш, а тие самите да завршат како колатерална штета.

„Блокбастер совршенство. Еден неверојатен психолошки трилер. По појавата на Хари Потер, романите на Ден Браун ги воодушевуваат читателите, оставајќи ги без здив сѐ додека не го откријат и последниот детал.“- New York Times.

„Автор број еден за психолошки трилери. Пулсот забрзува, мозокот е надразнет од една неверојатна авантура.“- People

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Кодот на Да Винчи

Категорија:
ИСБН: 9786084577089

1 оценка за Кодот на Да Винчи

 1. Rated 5 out of 5

  Zorica Achkovska (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Nertil Duraku (верификуван корисник)

  Прекрасна книга, ја оценувам со 10/10 иако нема 10 звезди. Мистерија , авантура книга која ке ве држи до неа цело време, нема да можете да се одалечите ни минута од нејзе, пауза 10-15 мин ке размислувате само на неа.Вреди да се купува, јас ја добив на подарок од КупиКнига а ке згрешев многу ако не ја прочитав! Сигурна инвестиција!

 4. Rated 5 out of 5

  kristina mirceska (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Predobra kniga

 6. Rated 5 out of 5

  Mario Krstov (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in