Кога дрвјата шепотат

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Beyoğlu'nun en güzel abisi | Бр. на страни: 424 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Дочекот на Нова година за полицајците во Истанбул секогаш претставува ноќен кошмар. Грабежи, пијанства и тепачки, што често завршуваат со нечија смрт, стануваат дел од нивната секојдневна рутина. Главниот јунак, прекалениот инспектор Невзат, не се изненади многу, кога слушнаа дека се случило убиство во квартот Пера, историското јадро на градот што во меѓувреме се претвори во легло на наркоманија, проституција и илегално коцкање.

Цена: 500 ден

14 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Кога дрвјата шепотат

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-073-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кога дрвјата шепотат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in