Кога дрвјата шепотат

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Beyoğlu'nun en güzel abisi | Бр. на страни: 424 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Дочекот на Нова година за полицајците во Истанбул секогаш претставува ноќен кошмар. Грабежи, пијанства и тепачки, што често завршуваат со нечија смрт, стануваат дел од нивната секојдневна рутина. Главниот јунак, прекалениот инспектор Невзат, не се изненади многу, кога слушнаа дека се случило убиство во квартот Пера, историското јадро на градот што во меѓувреме се претвори во легло на наркоманија, проституција и илегално коцкање.
Рангирано 2.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Кога дрвјата шепотат

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-073-4

1 оценка за Кога дрвјата шепотат

  1. Rated 2 out of 5

    Maja

    Не ми се допадна стилот на пишување.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in