Кога ќе умрам да се смеам

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Kada umrem, da se smijem | Бр. на страни: 220 | Димензии: 120x170 | Корица: /

Критичарите се согласуваат дека раскажувањето на Фадила Нура Хавер е необично, сосема автентично: „Таа раскажува со јазик што многу ретко се среќава во современата проза. Во нејзиното пишување има нешто што потсетува на Достоевски, таа во своите раскази не сака да буди емоции кај читателите, туку едноставно понира во суштината на она што се случува околу нас“.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Кога ќе умрам да се смеам

Категорија:
ИСБН: 978-9989-59-348-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кога ќе умрам да се смеам”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in