Кој се плаши од Црвенкапа?

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Kim Korkar Kirmizi Başlikl Kiz.'dan | Бр. на страни: 32 | Димензии: 29 см | Корица: /

Едно паметно волче мисли дека пораснало и дека веќе може само да излезе на прошетка низ шумата. Сепак, неговата мајка не се согласува со него и има неколку прашања што би сакала најпрвин да му ги постави на своето волче. Тоа одговара на сите прашања на начин што ја изненадува мајка си. Покрај тоа, многу е креативно ... „Кој се плаши од Црвенкапа?“ е навистина посебна книга со својот шеговит јазик, перспективата на приказната и извонредните илустрации. Во 2009 година ја доби наградата за најдобра сликовница во Турција.

Цена: 400 ден

97 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Кој се плаши од Црвенкапа?

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-092-2

Questions and Answers

You are not logged in