Комплет: „Мајки“, „Прашина“ и „Сенки“,

Издавач: Манаки филм | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Прашина
Прашина е македонски филм од 2001 година, режиран од Милчо Манчевски. Во овој филм главните улоги се глумени од страна на Џозеф Фајнес, Дејвид Венам, Адриан Лестер, Ен Броше и Николина Кујача, а музиката е создадена од познатиот македонски музичар Кирил Џајковски.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=11431

Сенки
Сенки е македонски филм од 2007 година, режиран, продуциран и напишан од страна на Милчо Манчевски. Сниман е на повеќе локации во Скопје, Охрид и неколку други места низ Македонија.Сенки беше македонски кандидат за номинација за Оскар на 80тото доделување на наградите на Академијата, но истиот не влезе меѓу петте номинирани.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=11432

Мајки
Мајки е македонски филм од 2010 година во режија и сценарио на Милчо Манчевски, снимен во Скопје. „Мајки“ е македонскиот кандидат за номинација за Оскар на 83. доделување на наградите на Академијата.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=11416

Цена: 1300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Комплет: „Мајки“, „Прашина“ и „Сенки“,

Категорија:
ИСБН: MF-KOM-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Комплет: „Мајки“, „Прашина“ и „Сенки“,”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in