Комплет: „Мајки“, „Прашина“ и „Сенки“,

Publisher: Манаки филм | Language: Македонски | Year: 2012
Original title: / | Num. of pages: 0 | Dimensions: 0 | Cover: /

Прашина
Прашина е македонски филм од 2001 година, режиран од Милчо Манчевски. Во овој филм главните улоги се глумени од страна на Џозеф Фајнес, Дејвид Венам, Адриан Лестер, Ен Броше и Николина Кујача, а музиката е создадена од познатиот македонски музичар Кирил Џајковски.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=11431

Сенки
Сенки е македонски филм од 2007 година, режиран, продуциран и напишан од страна на Милчо Манчевски. Сниман е на повеќе локации во Скопје, Охрид и неколку други места низ Македонија.Сенки беше македонски кандидат за номинација за Оскар на 80тото доделување на наградите на Академијата, но истиот не влезе меѓу петте номинирани.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=11432

Мајки
Мајки е македонски филм од 2010 година во режија и сценарио на Милчо Манчевски, снимен во Скопје. „Мајки“ е македонскиот кандидат за номинација за Оскар на 83. доделување на наградите на Академијата.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=11416

Price: 1300 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Култура

Report an abuse for product Комплет: „Мајки“, „Прашина“ и „Сенки“,

Category:
SKU: MF-KOM-2

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Комплет: „Мајки“, „Прашина“ и „Сенки“,”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in