Комплет – Милениум

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Комплет - Девојката со тетоважа на змеј | Бр. на страни: 1500 | Димензии: 140х205 | Корица: /

Девојката со тетоважа на змеј

Најголемиот шведски феномен од времето на групата АББА. Пипл

Замислете си ги филмовите на Ингмар Бергман вкрстени со романот Кога јагнињата ќе стивнат на Томас Херис. Ју-ес-еј тудеј

http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=28

 

Девојката што си играше со оган

Во вториот дел од трилогијата Милениум, Лизбет Саландер и Микаел Блумквист повторно се наоѓаат во центарот на една напната и возбудлива приказна. Сè започнува со убиството на младиот новинар на магазинот Милениум и неговата девојка, непосредно пред објавувањето на нивната голема репортажа за трговија со луѓе. На оружјето со кое е извршено убиството се пронајдени отпечатоците на Лизбет Саландер.

http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=30

 

Девојката што го урна осилото

МАЕСТРАЛЕН ЗАВРШЕТОК НА НАЈУСПЕШНАТА КНИЖЕВНА ТРИЛОГИЈА НА ДЕНЕШНИЦАТА Лизбет Саландер крои одмазда - и против човекот што се обиде да ја убие, и против државните институции што речиси и го уништија животот. Но тоа нема да биде отворена борба. Ранета со куршум во главата, Саландер е под строг надзор во Одделот за интензивна нега, а доколку излезе оттаму ќе мора да се соочи со обвинението за три убиства и еден обид за убиство.

http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=29

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 1650 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Комплет – Милениум

Категорија:

3 оценки за Комплет – Милениум

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in