Комплет – Принцезата Султана

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Комплет - Принцезата Султана | Бр. на страни: 850 | Димензии: 148х210 | Корица: мека

Комплет - Принцезата Султана
Замислете принцеза која блеска од скапоцени дијаманти и бисери и живее во незамислив луксуз, а во стварноста таа живее во златен кафез. Без слобода, глас, без контрола на сопствениот живот, без други вредности, освен да раѓа синови.
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=10021  

Ќерките на принцезата Султана
>Интимна исповест на жените од Саудиска Арабија за сексот, љубовта, бракот и судбината на прекрасните ќерки под превезот...
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=10022  

Прстенот на принцезата Султана
Нејзината приказна за декадентниот луксуз станува политички повик - таа се надева дека ќе го рашири зборот и ќе инспирира многу кругови на Султана да ги ослободат проблемите на жените, насекаде една жена по друга.
http://www.kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=10023

Принцезата Султана : неисплачени солзи
Најновата приказна за принцезата Султана, нејзиното семејство и пријателите е непроценливо сведоштво за животот на жените во нејзината татковина и трогателен повик на светот да ѕирне под непробојниот златен превез.
https://kupikniga.mk/product/printsezata-sultana-neisplacheni-solzi/

Принцезата Султана: Чувај ја мојата тајна
Презрени и несреќни, тие и ги доверуваат на принцезата маките кои им лежат на душата, верувајќи дека свртувањето на вниманието на нивните проблеми ќе помогне на другите жени, кои се наоѓаат во слична опасност, ќе бидат поштедени од таквата судбина, а нивните трогателни прикани се најубедливи од сите сведоштва.
https://kupikniga.mk/product/printsezata-sultana-chuvaj-ja-mojata-tajna/
Рангирано 5.00 од 5 според 8 рејтинзите на корисниците
(8 оценки на корисници)

Цена: 1680 ден 1499 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Комплет – Принцезата Султана

Категорија:
ИСБН: 0000000S

8 оценки за Комплет – Принцезата Султана

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  PREKRASNA PRIKAZNA ZA ZIVOTOT NA ZENATA POD PREVEZOT

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Knigata e prekrasna jas ja imam citano pred nekolku godini sega bi sakala da si ja kupam bidejki togas mi bese pozajmena. Vo koja prodavnica mozam da ja najdam, koja izdavacka kuka e???

 4. Rated 5 out of 5

  Снежана Гулиќ (верификуван корисник)

  jas sum gi citala site tri vredi da se imaat vo domasnata biblioteka

 5. Rated 5 out of 5

  Olgica Cuneva Terziev (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  sneze gorgievska (верификуван корисник)

  Prekrasni se site tri knigi…

 7. Rated 5 out of 5

  Biljana Antova (верификуван корисник)

  интересни книги, знаат да го задржат вниманието на читателот

 8. Rated 5 out of 5

  Sofija

  Vistinska prikazna za zenite pod prevezot nivnoto izmacuvanje uste od najranata vozrast bez pravo na glas ,vredi da se procitaat site tri knigi

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in