Комплет Прирачник и Вежбанка со наставни ливчиња по природни науки за 4 одделение

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Комплет Прирачник и Вежбанка со наставни ливчиња по природни науки за 4 одделение | Бр. на страни: n/a | Димензии: А4 | Корица: /

Прирачникот по природни науки во издание на „Кембриџ јуниверзити прес“ (Cambridge University Press), заедно со Вежбанката со наставни листови, претставуваат современо дидактичко помагало што им ја нуди сета потребна поддршка и на учениците и на наставниците како помош при учењето или за подготовка за тестирања и натпревари!

Цена: 540 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Комплет Прирачник и Вежбанка со наставни ливчиња по природни науки за 4 одделение

Категории: ,
ИСБН: 531-032-800-190-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Комплет Прирачник и Вежбанка со наставни ливчиња по природни науки за 4 одделение”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in