Комплет – Скршени животи, Сино и црно и Мадона во крзнен мантил

Автор: /
Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: /
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: мека

Скршени животи https://kupikniga.mk/product/skrsheni-zhivoti/ Спојувајќи ги елементите на љубов и чувствителност, кои произлегуваат од романтизмот, и набљудувањата поттикнати од реализмот, Халид Зија во своите дела, со преголема емоционалност, ги објаснува повлечените типови на луѓе користејќи балансирани реалистични фикции. Сино и црно https://kupikniga.mk/product/sino-i-tsrno/ Романот „Сино и црно“, во кој се објаснуваат уметноста, литературата и преведувањето, како главна тема го обработува судирот помеѓу реалноста и соништата. Мадона во крзнениот мантил https://kupikniga.mk/product/madona-vo-krzneniot-mantil/ Мадона со крзнениот мантил, бисер на турската литература. Книга што досега доживеала 94 изданија. Во ова свое дело, Сабахатин Али, поставувајќи ги на виделина невидливите ликови на луѓето, ја отсликува сликата на една голема страст.

Цена: 1230 ден

500 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Комплет – Скршени животи, Сино и црно и Мадона во крзнен мантил

Категорија:
ИСБН: /

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Комплет – Скршени животи, Сино и црно и Мадона во крзнен мантил”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in