Концепт мама

Издавач: А. Шекутковска Докоска | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Концепт мама : модерен прирачник за бременоста, раѓањето, почетокот на мајчинството и градењето доверба во себе и своето тело | Бр. на страни: 416 | Димензии: / | Корица: мека

„Концепт мама” е првата македонска сѐ-во-едно книга и дневник за бременоста, раѓањето и почетокот на мајчинството. Александра Шекутковска Докоска користи комбиниран жанр од дневник и прирачник, обединувајќи го личното искуство со стручни сознанија и практични совети. Низ своите размислувања и истражувања таа опфаќа сѐ што би ѝ било неопходно на една современа мајка да знае: трите тромесечја на бременоста, поглавје за вежбање јога и за дизајнирање на домот, подготвување за породувањето и раѓањето, насоки за снаоѓање во првите месеци по раѓањето преку сопственото созревање, масажа на бебето, следење на неговиот развиток и откривање на нашите идентитети како родители во градот. Изборот на теми е според најсовремените препораки и трендови и ја следи светската традиција идните родители да се информираат преку книги. „Концепт мама” е моќна алатка за самоподдршка, конструирање на целовит и балансиран пристап и градење самодоверба во себе како родител.

Цена: 850 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Концепт мама

Категорија:
ИСБН: 978-608-66244-0-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Концепт мама”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in