Конци на судбината

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: El tiempo entre costuras | Бр. на страни: 624 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Возбудлив историски и шпионски роман во кој се испреплетуваат високата мода, политичките заговори и тајните служби. Младата шивачка Сира Кирога во 1936 година го напушта Мадрид спроти граѓанската војна за да замине со Рамиро, човек кого го познава кратко и во кого е лудо вљубена, оставајќи ги зад себе свршеникот и самохраната мајка. Се сместуваат во Тангер, светски и егзотичен град, во кој на почетокот водат живот од приказните. Таму Сира доживува тешко предавство и останува сама и со многу долгови, принудена да се пресели во Тетуан, каде што со помош на пријатели со сомнителен углед отвора модно ателје за отмени клиентки. Пред крајот на граѓанската војна и во текот на подготовките за Втората светска војна во Европа, судбината ја поврзува со важни историски личности, меѓу кои Хуан Луис Бајгбедер, загадочниот министер за надворешни работи на Франко, Росалинда Фокс, неговата љубовница, и поморскиот аташе Алан Хилгарт, шефот на британското разузнавање во Шпанија. Тие ќе ја втурнат во тајна мисија чиј параван ќе биде нејзиниот занает. Книга што ја издигна Марија Дуењас на врвот на најчитаните автори во Шпанија.

Цена: 650 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Конци на судбината

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-464-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Конци на судбината”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in