Космолошки слики Том 1 и 2

Издавач: Никос, Чаусидис | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Космолошки слики Том 1 и 2 | Бр. на страни: 850 | Димензии: 24 | Корица: тврда

Оваа книга има за цел да ги проучува древните, односно архаичните претстави на луѓето за космосот, најчесто интегрирани во оние сфери на културата што современата наука ги определува како мит. Првиот том го содржи текстуалниот дел на монографијата во обем од 439 страници. Во вториот том се поместени 202 табли со илустрации придружени со каталог во кој се дадени основните податоци за илустрациите и се посочени изданијата од кои се тие преземени.

Цена: 1800 ден 900 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Космолошки слики Том 1 и 2

Категории: ,
ИСБН: 9989-2513-0-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Космолошки слики Том 1 и 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in