Крадачка на книги

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 475 | Димензии: 21х13 | Корица: мека

ЕВЕ ЕДЕН МАЛ ФАКТ: 
Вие ќе умрете. 
Дали ова ве загрижува? 
Ве замолувам да не се плашите. 
Ако ништо друго, јас сум праведна. 
Се разбира, вовед. Почеток. Каде ми е културата? Најпрво да ви се претставам, јас сум Смртта и воедно раскажувачот на оваа приказна. Да бидам искрена, ова е само една мала приказна, помеѓу другите работи, за: – Едно девојче сираче – Еден хармоникаш со сребрени очи – Неколку Германци фанатици – Еврејски боксер скриен во подрум – Многу запалени книги – И многу кражби Ја видов крадачката на книги трипати. 
Да, јас често се присетувам на неа и - во еден од моите многу џебови - ја имам сочувано нејзината приказна за да ја раскажам. Таа е една од многубројните приказни кои ги носам со себе, секоја од нив исклучителна на свој начин. Секоја од нив обид - страшно силен обид - за да ми докаже дека вие, и целото човечко постоење, вредите. Еве ја. Една од многуте. Крадачката на книги.
 
Ако сте расположени, тргнете со мене. Ќе ви раскажам приказна. Ќе ви покажам нешто. Ќе ви докажам дека дури и Смртта има срце.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(11 оценки на корисници)

Цена: 420 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Крадачка на книги

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-23-4

11 оценки за Крадачка на книги

 1. Rated 5 out of 5

  Бошко Китанов (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Бошко Китанов (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Трајче Витанов (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Марија Нушева (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Кристина Ризова (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Извондредна историска приказна, полна со емоции, добро изградени ликови и многу сликовита книга проткаена со брилијантност и лесен стил на пишување. Една од моите омилени книги – ремек дело како и самиот филм, ја препорачувам 🙂

 11. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in