Крадачка на книги

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2013
Original title: / | Num. of pages: 475 | Dimensions: 21х13 | Cover: мека

ЕВЕ ЕДЕН МАЛ ФАКТ: 
Вие ќе умрете. 
Дали ова ве загрижува? 
Ве замолувам да не се плашите. 
Ако ништо друго, јас сум праведна. 

Се разбира, вовед. Почеток. Каде ми е културата? Најпрво да ви се претставам, јас сум Смртта и воедно раскажувачот на оваа приказна.

Да бидам искрена, ова е само една мала приказна, помеѓу другите работи, за:
– Едно девојче сираче
– Еден хармоникаш со сребрени очи
– Неколку Германци фанатици
– Еврејски боксер скриен во подрум
– Многу запалени книги
– И многу кражби

 Ја видов крадачката на книги трипати. 

Да, јас често се присетувам на неа и - во еден од моите многу џебови - ја имам сочувано нејзината приказна за да ја раскажам. Таа е една од многубројните приказни кои ги носам со себе, секоја од нив исклучителна на свој начин. Секоја од нив обид - страшно силен обид - за да ми докаже дека вие, и целото човечко постоење, вредите.

 Еве ја. Една од многуте. Крадачката на книги. 

Ако сте расположени, тргнете со мене. Ќе ви раскажам приказна. Ќе ви покажам нешто. Ќе ви докажам дека дури и Смртта има срце.
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(11 customer reviews)

Price: 420 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Крадачка на книги

Category:
SKU: 978-608-4672-23-4

11 reviews for Крадачка на книги

 1. Rated 5 out of 5

  Бошко Китанов (verified owner)

 2. Rated 5 out of 5

  Бошко Китанов (verified owner)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 4. Rated 5 out of 5

  Трајче Витанов (verified owner)

 5. Rated 5 out of 5

  Марија Нушева (verified owner)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 7. Rated 5 out of 5

  Кристина Ризова (verified owner)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 9. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 10. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

  Извондредна историска приказна, полна со емоции, добро изградени ликови и многу сликовита книга проткаена со брилијантност и лесен стил на пишување. Една од моите омилени книги – ремек дело како и самиот филм, ја препорачувам 🙂

 11. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in