Крадачката на книги

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The book thief | Бр. на страни: 566 | Димензии: 21 см | Корица: /

Извонреден спој на инвентивност и емоционална еластичност. Литературен дијамант! 1939 година. Нацистичка Германија. Земјата го задржува здивот. Смртта никогаш немала толку многу работа. Деветгодишната Лизел живее со своето старателско семејство во улицата Химел. Родителите и* се одведени во концентрационен логор. Лизел краде книги. Ова е нејзината приказна и приказната за жителите од нејзината улица , кога бомбите ќе започнат да паѓаат. Оваа приказна ја раскажува смртта.Тоа е мала приказна за девојче, хармоникаш, некои фанатични германци, еврејски боксер и навистина многу крадење. Би требало да знаете уште нешто: СМРТТА три пати ќе ја посети крадачката на книги.

Цена: 580 ден 490 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Крадачката на книги

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0776-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Крадачката на книги”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in