Крадачката на книги

Original title: The book thief | Num. of pages: 566 | Dimensions: 21 см | Cover: тврда

Извонреден спој на инвентивност и емоционална еластичност. Литературен дијамант! 1939 година. Нацистичка Германија. Земјата го задржува здивот. Смртта никогаш немала толку многу работа. Деветгодишната Лизел живее со своето старателско семејство во улицата Химел. Родителите и* се одведени во концентрационен логор. Лизел краде книги. Ова е нејзината приказна и приказната за жителите од нејзината улица , кога бомбите ќе започнат да паѓаат. Оваа приказна ја раскажува смртта.Тоа е мала приказна за девојче, хармоникаш, некои фанатични германци, еврејски боксер и навистина многу крадење. Би требало да знаете уште нешто: СМРТТА три пати ќе ја посети крадачката на книги.
Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

Price: 450 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Матица

Report an abuse for product Крадачката на книги

Categories: ,
SKU: 978-608-10-0776-3

1 review for Крадачката на книги

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Незаборавна!

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in