Крадецот на кафе

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Der kaffeedieb | Бр. на страни: 468 | Димензии: 21 | Корица: мека

Во 1683 година Европа е преплавена со нова напивка. Кафе. Насекаде е барана, но монополот е во рацете на Османлиското царство. Еден млад Англичанец смислил план кaко да ги земе тие скапоцени зрна... Каков е планот? Каде е кафето? Прекрасни описи на боите, мирисите и звуците на Амстердам, Лондон и Мока, со нивните улички, кафеани, печатници, книжарници. Чудесни и раскошни слики во букви и зборови. Историски роман, со многу факти и податоци, прекрасна нарација и волшебна фикција.

Цена: 633 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Крадецот на кафе

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0732-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Крадецот на кафе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in