Крај за паметење

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: A brand new ending | Бр. на страни: 384 | Димензии: 21 см | Корица: /

„Топло, романтично и страсно…“
– Харлекин Џанки

„Ако сакате секси книга, исполнета со забава, што ќе ви го стопли срцето, нема да згрешите со Џенифер Пробст!“
– Џил Шелвис, најпродавана авторка според Њујорк тајмс

Офелија Бишоп е вљубена тинејџерка. Таа и младиот Кајл Кимптон заминуваат во Холивуд, заедно да ги остварат нивните соништа. Кога ќе сфати дека на Кајл кариерата му е поважна од нивната врска, Офелија се откажува од својата амбиција и се враќа дома да го води фамилијарниот пансион.

Кајл се враќа во родниот град, со цел на мир, надвор од напнатиот живот во Холивуд, да го напише неговото најдобро филмско сценарио, таму каде што ја сретна неговата најголема инспирација – својата прва љубов… Меѓутоа срцето на Офелија е еднаш веќе скршено и таа е свесна дека тој секој миг може да се врати во Холивуд… Дали Кајл ќе се осмели да ја смени својата љубовна приказна и да направи крај за паметење?

„Љубовна приказна што ќе ја засакате. Од срце ја препорачувам.“
– Ема Чејс

„Како и секогаш, Џенифер Пробст никогаш не разочарува, испорача романса што вжештува и на некој начин ги привлекува тие емоционални срцеви реакции“
– Фор чикс флипинг пејџис

Цена: 430 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Крај за паметење

Категории: ,
ИСБН: 978-608-253-167-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Крај за паметење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in