Крајот

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: A vége | Бр. на страни: 605 | Димензии: 20 | Корица: /

За да го фотографираме невидливото потребно е да не сме свесни за фотоапаратот во нашите раце..

Приказна за еден фотограф, кој... Не: приказна за еден маж, кој... Не: приказна за една љубов, која... Или приказна за повеќе љубови кои меѓусебно... Или приказна за една држава која... Ех, да оставиме. Овој роман ни дава сè што може да ни даде еден роман: вистина, искреност, атмосфера, фабула... Сеедно дали читателот ќе го смета Андраш Сабад за манијак, или пак смртно ќе се вљуби во него, секако ќе почувствува дека само така вреди да се живее, како него: со таков оган. 

Цена: 450 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Крајот

Категорија:
ИСБН: 978-608-4770-78-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Крајот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in